Märksõnad


Arhiiv

08.04.2013

Lapsevanema töö on beebi õrna nahka kaitsta. Mida on selleks vaja teha ja teada?
Et beebi nahk oleks terve, tuleb säilitada selle loomulikku pehmust ja elastsust. Kreemitada tuleks beebit isegi siis, kui tema nahk ei kestenda. Naha igapäevaseks niisutamiseks sobib spetsiaalselt beebidele mõeldud kreem. Igapäevaseks kasutamiseks mõeldud kreem ei tohiks sisaldada alfa-hüdroksühappeid ega päikesekaitset. Esialgu oleks mõistlik kanda veidi kreemi käelabale, et kontrollida, kas lapsel mingi koostisosa vastu allergiat ei ole. Tegelikult on kõige parem kasutada ka emal beebiga sama kehakreemi, sest niikuinii puudutavad ema ja laps teineteist pidevalt. Samuti ei ole otstatbekas vahetada kreemi sageli, sest beebi nahk vajab erinevate koostisosadega harjumist.

On hästi teada, et vastsündinute nahk on väga õrn. Vastsündinu naha õrna kaitsekihi struktuuri ja talitlust on kerge haavata, mistõttu võivad tekkida mitmesugused põletikusümptomid. Naha kaitsebarjääri ei ole kunstlikult võimalik taastada, mistõttu seda tuleb eriti hoolikalt kaitsta ja vältida lipiidkihi kahjustumist keemiliste ainete toimel. Epidermise kahjustumisel nahk kuivab liigselt ning suureneb naha tundlikkus bakterite, allergeenide ja keemiliste ainete kahjustava toime suhtes. Nii võib puhastamisel nahka hoopis kahjustada.

Täielikult tuleb vältida järgmiste tugevatoimeliste detergentide kasutamist: SLS (samuti tuntud kui naatriumdodetsülaat), SLES (naatriumlauretüülsulfaat), ALES (ammooniumlauretüüsulfaat), propüleenglükool ja polüetüleenglükool, etanool (etüülalkohol), triklosaan, isopropüülalkohol, metüülisotiasoliin, parabeenid (metüülparabeen, propüülparabeen, etüülparabeen, butüülparabeen).

Sohvy soovitab kasutada beebide tundliku naha jaoks oma toodetest Õrn kehakreem mandlipiima, mis ei sisalda lõhna- ega värvaineid. Valikus on lisaks veel ka Õrn kehakreem maasika-piimakokteili ja Õrn kehakreem mee ja piima, mis on väga tagasihoidlikult lõhnastatud ja eriti sobivad kõigile lastele ning tundliku nahaga täiskasvanutele.

1. aprillist 2013 31. märtsini 2014 aitas Body Sohvy OÜ-l põhivara soetada ja turundustegevusi ellu viia Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse alustava ettevõtja starditoetuse programm.